Fotbalový turnaj 2009 (od Ariho)

Další, už přibližně sedmý ročník prestižního fotbalového turnaje eSports.cz se letos uskutečnil na palouku v areálu ozdravovny ve východočeském Zbyslavci. Už samotná kvalita a lokalizace místního multifunkčního stánku byla zárukou toho, že se bude hrát opět nahoru-dolu. Nicméně trendy moderní kopané nezastavíš ani na té nejvyšší úrovni, a proto se i zde vyskytly týmy, které vsadily vše na defenzivu. Pojďme ale pěkně popořadě.

Do turnaje se přihlásilo osm týmů, jeden ovšem byl ovšem ještě před losováním vyřazen pro limitní nedostatek členů. Krásné gesto pak předvedli nesmiřitelní nepřátelé z Plzně a Karlových Varů, kteří tentokrát vytvořili společný tým a demonstrovali, že dokonce ani jim nejsou olympijské myšlenky cizí. Velmi rychle se však ukázalo, že brilantní fotbaloví technici ze západočeských lázní si prostě s řezníky z města piva neporozumí ani na pažitu.

Skupinová fáze turnaje proběhla hladce. Skupinou „A“ proletěla jednotka pražských SS suverénně jako Gestapo bytem Julia Fučíka a s plným bodovým ziskem zamířila do semifinále. Tam ji doprovodilo překvapivě Znojmo posílené o to nejlepší z dalších prvoligových klubů. Obhájce titulu tak musela mrzet jediná obdržená branka, která je diskvalifikovala z bojů o medaile.

V protější skupině začali nadějně Západočeši. Bez střeleckého pokusu na soupeřovu branku vytěžili maximum možného a zapsali první bod do tabulky. V dalších zápasech dokázali svou produktivitu ještě vylepšit, to vše ale pouze za cenu okének v defenzivě. Cesta do relegace byla nevyhnutelná. Mnozí si pak oddechli, že z tohoto turnaje už není kam sestoupit. Naopak vyšší ambice měly ostatní týmy. Bez inkasované branky proskočili dál Oceloví Tygři a nakonec také ostří hoši z Brna.

Nadstavbovou skupinu zklamaných pro sebe rozhodli hráči Slavie Boleslav, kteří i zásluhou příspěvku hostujícího Tadeáše udolali Obhájce titulu. Na chvostu se pevně usadili Plzeňáci s Varáky a za sebe už nikoho nepustili.

Mnohem důstojnější boje se udávaly v semifinále. Jediný gól stačil k postupu týmu SS i Znojmu. Třetí místo pak vybojoval Liberec po výhře 3:0 nad Brnem.

Vrcholný zážitek si pak pro hlouček fanoušků připravilo velké finále. V něm oba týmy zarputile bránily bezbrankové skóre a nebýt zásahu pořadatelů, hrálo by se bez branek dodnes. O všem tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich Znojmo nadále drželo svou osvědčenou taktiku a svými pokusy soupeřova brankáře raději vůbec neohrožovalo. Podlí Pražané však výzvu nepochopili a krvelačně vyrazili za mistrovským pohárem. Svým jediným gólem v turnaji nakonec o zisku titulu rozhodl Ondra Huml.

A to už byl naštěstí všemu zběsilému fotbalovému křepčení konec. Takže zase za rok!

Na následujícím galavečeru pak byli vyhlášeni vítězové i největší individuality. Nejlepšími muži na place byli nepochybně oba rozhodčí – Tomáš Nejedlo a Radek Barkman. Střelcem turnaje byl se šesti trefami vyhlášen Petr Košatka ze Slavie Boleslav a nálepku neprůstřelného gólmana si přivlastnil Ocelový Tygr Martin Stebel.

A na závěr ještě soupiska vítězných SS: Tomáš Svoboda – Ondra Huml, Patrik Kubečka, Tomáš Houska, Tomáš Kohlmann, Pavel Vrtiška, Ondřej Kalát – Tadeáš „nula gólů“ Drahorád.

A úplně na konec poděkováním sličným slečnám (Hanka, Adélka, Lucka), které neváhaly pomáhat, povzbuzovat a motivovat novodobé gladiátory.